16-ročný študent hackol počítače Applu a tuneloval gigabajty dát. Teraz ho čaká basa!

16-ročný austrálsky študent bol obvinený z hackovania systémov spoločnosti Apple, nakoľko nelegálne pristupoval do Apple systému niekoľkokrát v priebehu roka. Mladému hackerovi sa podarilo obísť akékoľvek dostupné bezpečnostné systémy, vďaka čomu ukradol viac ako 90 GB rôznych dát, medzi ktorými sú údajne informácie aj o zákazníckom účte.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Server The Age informuje, že austrálsky študent bol obvinený z hackovania bezpečnostných systémov spoločnosti Apple. Mladík je v tejto chvíli vystavený trestnému stíhaniu a jeho prípadom sa už zaoberá súd.

Zabezpečenie Applu prelomil len 16-ročný chlapec

Je veľmi zaujímavé, že spoločnosť ako Apple, ktorá sa chváli špičkovým zabezpečením, kvalitným šifrovaním a kladením veľkého dôrazu na práve bezpečnosť úžívateľských dát, bola hacknutá len 16-ročným študentom. Applu to trvalo viac ako rok, kým na samotné útoky zareagoval a aktivitu nahlásil federálnym úradom, ktoré začali okamžite vyšetrovať. Osud mladíka je v tejto chvíli veľkou neznámou, pretože spáchal kyber zločin a v tejto chvíli čaká na rozhodnutiesúdu.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: capital.ro

capital.ro

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.