Ako spraviť screenshot na Andoid smartfóne | NÁVOD

HuaweiScreenshot je jedna z najzákladnejších funkcií v systéme Android, iOS či Windows. Je však zaujímavé, že mnoho ľudí nevie, čo tento pojem znamená, prípadne, ako si vlastne môžeme urobiť screenshot. Ešte ale predtým, ako si povieme postup, ako na to, musíme si povedať, čo vôbec screenshot je. Je to v preklade snímka obrazovky. Teda, ak máš na svojom zariadení práve nejaký dôležitý moment, ktorý by si si rád uložil vo forme obrázka, pomocou skratky urobíš screenshot, teda vyfotíš svoju aktuálnu obrazovku.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Screenshot je jedna už zo vstavaných funkcií systému Andoid. Je to teda bezplatná funkcia a snímku obrazovky môžeme robiť naozaj všetci. Ako teda na vytvorenie snímky obrazovky? Je to veľmi jednoduché, stačí podržať tlačidlo pre odomknutie/zamknutie obrazovky spolu s tlačidlom pre zníženie hlasitosti. Následne sa nám vytvorí už spomínaný screenshot, ktorý sa nám po uložení vloží do našej galérie. Niektoré smartfóny či tablety, ponúkajú ešte veľkú škálu možností a po vytvorení tejto snímky môžeš fotografiu dodatočne upraviť.

screenshot
Zdroj: vlastný

Ak sa Ti náš jednoduchý, stručný, ale za to jasný návod páčil, určite ho zdieľaj na sociálnych sieťach a nezabudni sa pridať do našej partie na sociálnej sieti Facebook, aby Ti neunikol ďalší zaujímavý obsah.

Úvodný obrázok: techadvisor.co.uk

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.