Američania chcú, aby Google prehodnotil spoluprácu s Huaweiom. Ten je vraj napojený na vládu v Číne!

Niekoľko zákonodarcov zo Spojených štátov podpísalo otvorený list spoločnosti Google, ktorú vyzýva, aby prehodnotila svoje partnerstvo so spoločnosťou Huawei. Zákonodarcovia kritizujú spoločnosť Google po tom, ako sa rozhodla odstúpiť od spolupráce na americkom vojenskom projekte, no naďalej spolupracuje s čínskou spoločnosťou Huawei. Google sa obhajuje a tvrdí, že neposkytne žiadny osobitný prístup k citlivým používateľským údajom.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Zákonodarci napísali list Googlu po tom, ako sa tento gigant rozhodol odstúpiť od spolupráce s Ministerstvom obrany Spojených štátov. Vo svojom stanovisku zákonodarci napísali, že im je ľúto, že spoločnosť Google nechcela pokračovať v ďalšej spolupráci s vojenskými a technologickými spoločnosťami. Zároveň sú o to viac sklamaní, že spoločnosť Google je ochotnejšia pracovať na podporu Čínskej komunistickej strany než s americkou armádou, uvádza sa v stanovisku zákonodarcov.

Američania vinia Huawei zo špionáže. Ten sa bráni!

Spojené štáty už dlhšiu dobu apelujú na “nepredaje” smartfónov Huawei. Už niekoľkokrát sa totiž objavili informácie o tom, že Huawei údajne svojich používateľov sleduje, respektíve vykonáva špionáž za účelom získania citlivých osobných údajov. Môžeme tak očakávať, že táto téma bude ešte dlho otvorená a Spojené štáty sa môžu aj naďalej snažiť blokovať predaje Huawei produktov.

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok: YouTube – GSMARENA.COM

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.