Apple iCar možno tak skoro neuvidíme. Z projektu odchádza 200 zamestnancov

Americká spoločnosť Apple, ktorá je známa svojimi prémiovými zariadeniami, to v týchto dňoch určite nemá ľahké, pretože čelí zložitej situácii, týkajúcej sa vývoja vlastného autonomného automobilu, ktorý môžeme pomenovať ako Apple iCar. Podľa najnovších informácí, z projektu odchádza vyše 200 pracovníkov a vedenie jablka musí projekt regenerovať.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Z projektu odchádza 200 zamestnancov

Spoločnosť Apple už potvrdila, že z projektu softwaru pre automaticky riadené vozidlá, odíde až 200 zamestnancov. Niektorí prejdu v rámci firmy do iných projektov, iní opustia jablčnú spoločnosť úplne. Doposiaľ nie je známe, koľko ľudí na samotnom autonómnom automobile pracuje. Nepotvrdené úniky spomínajú číslo až 5000 pracovníkov, pričom 2700 sú pevne jadro samotného projektu.

Určite bude zaujímavé sledovať, kedy Apple svoj autonómny automobil vôbec predstaví. Môžeme však očakávať, že vývoj bude trvať ešte niekoľko rokov a jablčné auto príde na trh až vtedy, kedy bude automobilový segment plne pripravený. Ako je americká spoločnosť známa, vždy chce všetko dotiahnuť do konca, a tak pravdepodobne chce, aby bolo jej auto čo najdokonalejšie. O tom, aké však bude, rozhodnú až jeho majitelia.

Apple získal kľúčového človeka z Tesly

Do projektu Titan, ktorý predstavuje vývoj softwaru pre automaticky riadené vozidlá, vstúpil ešte v minulom roku viceprezident Tesly Doug Field. Tento krok Elon Musk okomentoval tým, že sa Apple stáva cintorínom pre Teslu. Či posila z Tesly pomôže k tomu, aby Apple vôbec niekedy predstavil a začal predávať autonómne auto, sa uvidí až v následujúcich rokoch.

Zdroj: auto.cz, úvodný obrázok: ibtimes.co.in

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.