Apple má poriadny prúser! Predaje smartfónov budú výrazne klesať!

Zdá sa, že spoločnosť Apple bude už onedlho čeliť poriadne ťažkým časom. To mimoriadne v obrovskej Číne, kde priemyselné zdroje uvádzajú, že americký výrobca nebude schopný konkurovať iným značkám. K poklesu predaja iPhonov by malo v Číne dôjsť už veľmi skoro. Čínski výrobcovia uvoľňujú svoje nové modely so špičkovou technológiou za oveľa nižšiu sumu. Medzi hlavnou konkurenciou je Huawei, spoločnosť Oppo a Vivo.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Aj keď spoločnosť Apple na začiatku mesiaca zaznamenala rekordný štvrťrok a okamžitým efektom bol enormný nárast ceny akcií Applu, jablčná spoločnosť zároveň zaznamenala výrazne menšie množstvo predaných zariadení a v tejto chvíli je Apple nie druhým, ale tretím najväčším výrobcom mobilných telefónov (za aktuálne obdobie). Len pre zaujímavosť, na štvrtom mieste sa umiestnila spoločnosť Oppo a na 5. mieste Vivo. Ako sa už dalo čakať, prvenstvo si stále obhajuje kórejský Samsung.

Apple stále zarába viac ako Huawei, Oppo či Vivo

Trh so smartfónmi v Číne klesol v prvej polovici tohto roka oproti minuloročnému obdobiu až o 17,8 %. Aj napriek tomu môžeme Čínu považovať za jeden z najdôležitejších trhov, v ktorom sa dokáže predať až 196 miliónov smartfónov pri slabom období. Ako som už zmienil v úvode článku, Apple by mal v následujúcich mesiacoch zaznamenať pokles predaja smartfónov, o čo sa do veľkej miery postará konkurencia, ktorá neustále “vrhá” nové a nové smartfóny.

Zdroj: pocketnow.com, úvodný obrázok: pocketnow.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.