Apple ukradne Samsungu túto fičúru. Bude iPhone najlepší fón na planéte? Čo povieš?

Kórejská spoločnosť Samsung je dnes jedinou spoločnosťou na trhu, ktorá aj v dnešnej dobe predáva špičkovo vybavený smartfón spolu s dotykovým perom. S dotykovým perom prišiel Samsung na trh ešte v roku 2011, kedy bol predstavený prvý Galaxy Note. Do tej doby sa dotykové pero S Pen vyvíjalo, a dnes je z neho jeden veľmi zaujímavý doplnok. Jablčná spoločnosť vraj plánuje prekvapiť a dotykové pero prinesie aj pre svoj iPhone.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Server TrendForce tvrdí, že Apple plánuje priniesť podporu pre dotykové pero Apple Pencil už pre tohto ročné iPhony s OLED displejom. V tomto roku sa tak pravdepodobne dočkáme 5,8″ a 6,5″ iPhonu s podporou Apple Pencilu. Apple vraj narozdiel od Samsungu nepracuje na nejakom ďalšom pere a kým do Note sa pero zmestí priamo do tela telefónu, pri iPhone tomu tak zďaleka nebude a majitelia si preň budú musieť nájsť extra miesto.

Apple Pencil pre všetky iPhony?

Je veľmi zaujímavé, že Apple plánuje integrovať podporu pre Apple Pencil aj pre iPhone. Keď Steve Jobs predstavil prvý iPhone 2G, na prezentácii bolo vidieť pomerne úškrm na používateľov, ktorí používajú stylus. Steve Jobs, vizionár a spoluzakladateľ Applu, bol presvedčený o tom, že sa má smartfón ovládať výlučne pomocou prstov a nie dotykového pera. Apple môže v tomto roku urobiť ústupok a podpora Apple Pencil bude jedna z kľúčových vlastností nových iPhonov.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: Phonearena.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.