Automobilka Mitsubishi zvoláva SUV pre veľké problémy so softvérom

Nemecké, čínske alebo japonské auto? Ktoré auto si vybrať? Určite mi dáte za pravdu, že sa automobily začínajú čoraz viac k sebe podobať v rámci softvérových riešení v danom segmente. Samozrejme, nebudem do porovnania brať auto za 100 tisíc eur a auto za desať tisíc eur. Faktom však je, že dnešné autá ponúkajú obrovskú ponuku softvérových, respektíve digitálnych riešení, ktoré však majú aj jednú nevýhodu. Ako už tušíš, narážam tým na samotný softvér, ktorý predsa môže obsahovať chyby či nedostatky, čo by sa ale u autách rozhodne nemalo stávať.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Japonská automobilka Mitsubishi teraz zvoláva niekoľko desiatok tisíc automobilov na bezplatný servis, nakoľko majiteľov môžu sprevádzať nepríjemné systémové chyby u ECU či Engine-Control Unit platforme. Podľa dostupných informácií, Mitsubishi zvoláva automobily pre problémy s hydraulikou riadiaceho systému bŕzd a taktiež kvôli ECU, ktorý ste môže podľa portálu DSL.sk resetovať a nečakane ovplyvniť systémy využívajúce automatické softvérom riadené brzdenie. Softvérové problémy môžu mať údajne dopad aj na systém ACC, FCM či Adaptive Cruise Control.

Problém je len softvérový

Softvérové problémy sa týkajú modelov 2017 a 2018 Outlander, 2018 Outlander Sport, 2018 Outlander PHEV a 2018 a 2019 Eclipse Cross vyrobených podľa modelu od augusta 2016 do júna 2018. Mitsubishi má vraj problémy aj so systémom FCM EC, ktorý môže spôsobiť to, že auto neskoro začne reagovať pri detekovaní chodca, čím by mohlo dôjsť k nechcenému stretu s chodcom. Tento problém sa týka modelov 2017 a 2018 Outlander, 2018 Outlander Sport, 2018 Outlander PHEV a 2018 a 2019 Eclipse Cross vyrobených podľa modelu od augusta 2016 do júna 201.

V súčasnosti japonská automobilka informovala o problémoch len v Spojených štátoch, kde začína oficiálne zvolávanie už v októbri. Majitelia rizikových modelov dostanú v rámci reklamácie nový softvér. V tejto chvíli nemáme dostupné žiadne informácie o podobných problémoch aj v Európe.

Zdroj: dsl.sk, úvodný obrázok: mitsubishi.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.