Bez srandy! Takto vyzerá funkčné auto Bugatti postavené z LEGA, ktoré tvorí milión kusov kociek

Svet sa zbláznil? Možno toto môže byť prvá myšlienka, ktorá Ťa napadla po tom, ako s si prečítal nadpis článku. Nie, nerobíme si srandu a je to skutočne tak. Vášníví nadšenci LEGA si totiž poskladali kópiu luxusného športového automobilu značky Bugatti.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!
Bugatti
zdroj: techcrunch.com

Spoločnosť LEGO hovorí, že stavba zabrala až 13 500 hodín. Zrod myšlienky o stavbe LEGO auta bol ešte v júni minulého roka, no a skutočná výstavba bola zahájená v marci roku 2018. Spoločnosť LEGO prezradila, že musela predsa podvádzať a auto obsahuje komponenty ako oceľový rám, batérie, 3D tlačené prevody či kolesa, ktoré pochopiteľne nemohli byť vyrobené z obľúbenej LEGO stavebnice.

LEGO automobil Bugatti obsahuje zaujímavé prvky ako odnímateľný volant, funkčné otváracie dvere, spojler, ktorý sa zdvihne či zníži po stlačení tlačidla či funkčný rýchlomer. Samotné auto sa pochopiteľne nikdy nedostane do predaja a navždy ostane ako legendárny kúsok, ktorý by chcelo mať doma v garáži určite veľké množstvo nadšencov.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok: techcrunch.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.