Čaká nás návrat Nokia smartfónov s PureView fotoaparátom? Toto môže položiť Apple či Samsung!

Čínska spoločnosť HMD Global získala značku PureView, ktorá sa preslávila pri niektorých starších Nokia zariadeniach. Kedysi bola spoločnosť Nokia jedným z TOP výrobcov, ktorého smartfóny ponúkali veľmi kvalitný fotoaparát. Vždy, ak sme sa stretli s označením PureView, vedeli sme, že môžeme očakávať kvalitný fotoaparát a v podstate toto značenie nikdy nesklamalo.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Spoločnosť HMD Global, ktorá vyrába dnešné mobilné telefóny Nokia, získala značku PureView len 23. augusta. Každopádne, môžeme očakávať, že výrobca má s touto značkou veľké plány a pravdepodobne sa môžeme tešiť na nové smartfóny, ktoré prinesú späť staré “dobré” fotoaparáty. Ak by sa tak stalo, môžeme očakávať, že sa Nokie odraziť hore a kvalita zadných fotoaparátov bude konkurovať Applu, Huaweiu či Samsungu.

Nokia môže mať opäť najlepší fotomobil na trhu!

Microsoft získal ochrannú známku na značku PureView ešte v roku 2013, kedy technologický gigant zakúpil mobilnú divíziu Nokia za nemalé peniaze. Dnes už všetci vieme, že táto transakcia nebola úspešná, pretože ako išiel čas a Microsoft vydával svoj nový a nový Windows, záujemcov o Nokia smartfóny ubúdalo a nárast podielu zažívala skôr platforma Android i iOS. Mal si niekedy Nokiu? Aký máš názor na dnešnú Nokiu, prípadne na to, že sa možno opäť objaví značenie PureView?

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: allaboutsymbian.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.