Dacia Duster príde o 1.6 SCE motor, ktorý nahradí trojvalec 1.0 TCe

Cenovo najdostupnejšie SUV na našom trhu dnes neponúka nejakú širokú ponuku motorov. Tento rok však obľúbený automobil Dacia Duster čaká veľká zmena, ktorá sa určite mnohým autičkárom páčiť nebude.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Atmosférický štvorvalec 1.6 SCe o výkone 84 kW kvôli novým európskym normám končí a nahradí ho pravdepodobne už len trojvalec. Ten musí spĺňať nové emisné normy Euro 6d-TEMP. Server RNews tvrdí, že aktuálny 4-valec bude nahradený trojvalcom vychádzajúcim zo 4-valcového modelu 1.3 TCE, ktorý je nástupca motoru 0.9 TCe.

Benzinový štvorvalec bude nahradenený trojvalcom

K zmene motorom by malo dôjsť už o niekoľko mesiacov. Do tej doby tak bude stále dostupná obľúbená Dacia Duster s ešte stále benzínovým štvorvalcom o objeme 1.6 litra. K dispozícii sú taktiež dieselové motory 1.5 Blue dCi o výkone 70 a 85 kW, ktoré už dnes spĺňajú novú normu EURO 6d-TEMP.

Zdroj: autorevue.cz, úvodný obrázok: autobible.euro.cz

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.