Ďalší pád vrtuľníka si vyžiadal desiatku mrtvých ľudí. Druhej posádke sa zázrakom nič nestalo!

Na severe ruského Krasnojarského kraja na Sibíri zahynulo pri páde vrtuľníka typu Mi-8 až 18 ľudí. Podľa dostupných informácií, vrtuľník vzlietol z pristávacej plošiny Vankorského ropného a plynového poľa a následne došlo k zrážke s nákladom, ktorý niesol druhý vrtuľník, ktorý vzlietol z rovnakej plošiny.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Pád vrtuľníka neprežilo až 18 ľudí na palube

S odvolaním sa na vyhlásenie MAK, stroj Mi-8 sa po zrážke zrútil približne dva kilometre od plošiny a následne sa vznietil. Druhý vrtuľník obstál bez poškodenia, bezpečne pristal a nikomu sa na palube nič nestalo.

Ruské média uvádzajú, že na palube zrúteného vrtuľníka, bolo v čase nehody niekoľko robotníkov pracujúcich pre dcérsku spoločnosť štátnej ropnej spoločnosti Rosneft. K samotnej nehode došlo len 2600 kilometrov severovýchodne od Moskvy.

Zdroj: teraz.sk, úvodný obrázok: http://www.aircharterservice.com/

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.