Elon Musk podviedol akcionárov. Americká vláda ho za to žaluje!

Akcie americkej spoločnosti Tesla klesli o viac ako 13 percent po niekoľkých hodinách potom, čo Americká Komisia pre cenné papiere a burzy, podala na Elona Muska trestné oznámenie za to, že sa údajne dopustil podvodu s cennými papiermi. Komisia vo svojej sťažnosti voči generálnemu riaditeľovi a vizionárovi tvrdí, že Elon Musk klamal, keď dňa 7. augusta vypustil tweet o tom, že Tesla sa stiahne z burzy a akcionárom vyplatí hodnotu 420 dolárov za každú akciu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Podľa komisie, samotné príspevky Elona Muska viedli k významnému narušeniu trhu a teraz komisia požaduje sankcie na Muska, ktoré by viedli ku zákazu jeho akékohoľvek vedenia nejakej spoločnosti. V praxi chcú američania docieliť to, aby Elon Musk nemohol byť na čele žiadnej firmy.

Elon Musk má vážny problém

Akcionárov príspevky Elona Muska na sociálnej sieti určite pobúrili. Vizionár najprv uviedol, že sa spoločnosť stiahne z burzy a akcionárom vyplatí ich akcie a len o niekoľko hodín neskôr, Musk uviedol, že Tesla aj naďalej ostáva na burze, čo sa pochopiteľne ľuďom nepáčilo. Bude zaujímavé sledovať, ako samotný prípad dopadne a či vôbec bude Musk potrestaný.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok: teslarati.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.