Európska únia môže docieliť zákaz predaja iPhonov. Apple musí do iPhonu vložiť túto vec!

Je to už takmer 10 rokov, čo sa Európska komisia usiluje o zavedenie EÚ normy o nabíjačke v telefónoch. V roku 2010 bol prijatý nový štandard (konektor micro USB), ktorý spôsobil, že príslušenstvo od výrobcov bolo pre mobilné telefóny viac kompatibilné. Neskôr začalo úsilie o štandarde nabíjačky zo strany Európskejúmie pokračovať, avšak bez úspechu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Podľa dostupných informácii, aktuálna situácia stihne za rok vyprodukovať vyše 51 tisíc ton elektronického odpadu. Väčšinu túto odpadu tvoria staré nabíjačky, ktoré nie sú kompatibilné s aktuálnymi zariadeniami. Európska komisárka Margrethe Vestagerová uviedla že: vzhľadom na neuspokojivý pokrok s týmto dobrovoľným prístupom Komisia čoskoro začne štúdiu hodnotenia vplyvu s cieľom zhodnotiť náklady a prínosy rôznych ďalších možností. ” Cieľom týchto štúdií je uľahčiť regulačným orgánom, aby prijali opatrenia a podnikli kroky, keďže sa status nezmenil.

Pokiaľ Európska komisia dostane dostatok spätnej väzby k tomu, aby bol nastavený štandard pre nabíjací konektor v mobilnom telefóne. Apple sa bude musieť situácii prispôsobiť a prestať používať svoj dnes populárny Lightning konektor. Nový štandard Apple bude musieť presadiť, pretože inač by iPhone neobdržal certifikát a nemohol by sa v EÚ ani predávať. Európska únia má tak v ruke veľkú “páku” a pokiaľ budú chcieť výrobcovia svoje smartfóny aj naďalej predávať v EÚ, neostáva im nič iné, než akceptovať zmeny.

Zdroj: pocketnow.com, úvodný obrázok: time.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.