Facebook chce spojiť Messenger, Instagram a WhatsApp do jednej platformy

Spoločnosť Facebook pracuje na obrovskej novinke. Tou bude prepojenie Messengera, Instagramu a WhatsAppu do jednej platformy. Každá služba totiž dnes funguje ako samostatná aplikácia a vyžaduje samostatný účet. Facebook však plánuje veľkú zmenu. Ekosystém spoločnosti by sa mal posunúť dopredu a výsledkom bude možnosť písania správ z Messengeru, Instagramu či WhatsAppu navzájom. To by možno znamenalo už nutnosť nevytvárania ďalších používateľských účtov.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Facebook prišiel s vyjadrením, že spoločnosť chce, aby vytvorila tie najlepšie podmienky pre zasielanie správ a ľudia chcú, aby platforma pre zasielanie správ bola rýchla, jednoduchá, spoľahlivá a samozrejme súkromná. Hovorca Facebooku zároveň dodal, že zasielanie správ bude viac zašifrované a spoločnosť uvažuje, ako uľahčiť oslovenie svojich priateľov a rodinu na ostatných sociálnych sieťach.

Facebook buduje nový ekosystém

Facebook nepochybne dúfa, že ak umožní odosielanie správ medzi Messengerom, Instagramom a WhatsAppom navzájom, môže takto dôjsť k udržaniu užívateľov u jednotlivých platformách. Zároveň v tom spoločnosť vidí novú príležitosť v rámci inzertnej siete, keďže by získala ďalšie “isté” milióny používateľov, ktorí by navzájom komunikovali. Bude určite zaujímavé sledovať, kde nakoniec myšlienka Facebooku skončí a či skutočne dôjde k vytvoreniu veľkého ekosystému, ktorý umožní zasielanie správ navzájom. Aký máš názor na pripravovanú “fičúru” od Facebooku?

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.