Galaxy Note 9 má takmer najlepší fotoaparát na trhu! Neuveríš, kto ho predbehol

Uznávaný server DxOMark, ktorý sa dlhodobo zaoberá kvalitou fotoaparátov u mobilných telefónov, vydal recenziu na zadný fotoaparát u Samsungu Galaxy Note 9, ktorý sa môže pochváliť vysokým skóre až 103 bodov. Prekvapivo, zadná kamera u Galaxy Note 9 nie je najlepšia, ale rozhodne nie je ani na zahodenie.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Server DxOMark zaradil zadný fotoaparát u Samsungu Galaxy Note 9 na druhé miesto všetkých zadných fotoaparátov u mobilných telefónov. Note 9 nezdolal už len Huawei P20 Pro, ktorý má o niekoľko bodov navyše. DxOMark tvrdí, že fotoaparát u Note 9 ponúka pri dobrom svetle fantastický dynamický rozsah, vynikajúce farby, ktoré sú takmer identické s realitou. Žiaľ, došlo aj na kritiku a samotný fotoaparát dokáže nie vždy ponúknuť ozajstné jemné detaily, čo hlavne platí pri slabšom svete.

Note 9 nefotí zle, ale na Huawei P20 Pro stále nemá

Je zaujímavé sledovať, ako sa kvalita Huawei fotoaparátu ešte nepodarila výrobcom prelomiť ani po už takmer pol roka od predstavenia samotného modelu. Faktom však na druhú stranu zostáva, že ak by sme nemali vedľa seba fotky od Galaxy Note 9 a Huawei P20 Pro, tak by sme na prvý pohľad len tak nedokázali posúdiť, ktorý smartfón robí kvalitnejšie zábery.

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok: androidauthority.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.