Google Chrome začal tajne špehovať používateľov. Tým sa funkcia nepáči!

Obľúbený internetový prehliadač Google Chrome prišiel pred niekoľkými týždňami vonku s veľkou aktualizáciou, ktorá priniesla úplne nové grafické prostredie a množstvo zaujímavých zmien. Google zo začiatku odstránil “www” a “m” z URL adries, no po reakcii používateľov sa technologický gigant rozhodol stiahnuť chvosť a zmenu zrušiť.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Zahraničný server informuje, že s príchodom nového prehliadača Google Chrome, prichádza nová funkcia, ktorá zaznamenáva našu aktivitu vždy, ak navštívime stránky Googlu. Nová funkcia je dostupná bez toho, než by o tom spoločnosť Google informovala, čo určite nie je pre mnohých používateľov príjemné. Spoločnosť Google sa bráni a tvrdí, že nová funkcia automaticky neposiela históriu užívateľa do spoločnosti. Nová funkcia má za úlohu iba priniesť lepší komfort pre prihlásenie pod svoj účet.

Podľa dostupných informácií, Google sleduje naše aktivity len v prípade na svojej stránke len ak máme zapnutú synchronizáciu účtu. Tú je možné pochopiteľne vypnúť. Dobrou správou je, že nás Google nesleduje sám od seba a samotnú funkciu je najprv nutné povoliť, čo však urobí množstvo používateľov bez toho, aby vedelo, čomu vlastne dáva prístup.

Ako sa Ti páči nové prostredie prehliadača Google Chrome? Vyjadri sa v komentári na Facebooku.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.