Hrnko kritizuje Progresívne Slovensko. Závidí ím úspech?

Anton Hrnko, poslanec za národniarov, otvorene na sociálnej sieti kritizuje liberálne hnutie Progresívne Slovensko a zvlášť jeho možného predsedu Michala Trubana. Ten by mal zasadnúť na kreslo predsedu hnutia po tom, čo oznámil odchod Ivan Štefunko kvôli zdravotným dôvodom.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Anton Hrnko na svojom Facebooku uviedol, že jedná z najhorších vecí v politike je lokálpatriotizmus a národovectvo. “Aj pri mojom neskonalom smútku občas zablúdim niekde na stránku internetu, aby som sa aspoň na chvíľu vymanil zo svojich myšlienok, ktoré by som nikomu neprial, ani svojmu najväčšiemu nepriateľovi,” uviedol poslanec Hrnko na úvod v súvislosti s jeho nedávnou rodinnou tragédiou, keď pri leteckom nešťastí v Afrike prišiel o troch najbližších členov svojej rodiny.

Hrnko reagoval na výrok nového predsedu Progresívneho Slovenska “Vraj po politike dve najhoršie veci sú lokálpatriotizmus a národovectvo…”

“Nuž pozrime sa, čo to je lokálpatriotizmus. Ja to láska k svojej rodine, radosť zo svojho domu, láska ku krajine, v ktorej bývam, a láska k ľuďom, ktorí žijú okolo mňa.” Vyjadril sa poslanec Anton Hrnko.

Hrnko hovorí o spolurodákoch a láske k národnosti

“To je láska k svojim spolurodákom, to je radosť z toho, že niekto z nás vyhral matematickú olympiádu, že naši športovci boli úspešní, že nášmu hospodárstvu sa darí, že našim ľuďom sa žije lepšie ako v iných krajinách atď.”

“Ak toto je to zlo, proti ktorému brojila v svojich pútačoch nová prezidentka, tak pán Boh s nami. Ak toto je program progresívcov, ktorý chcú ponúknuť Slovensku, tak sa ich pýtam: Hovorí im niečo pojem Slovensko? Má pre nich nejakú cenu pojem Slovák? A keď ani jedno nie je pravda, v prospech koho chcú na Slovensku vládnuť?”

Zdroj: hlavnespravy.sk, úvodný obrázok: aktuality.sk

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.