Huawei bude najväčší výrobca smartfónov už tento rok! Apple v plienkach?

Čínska spoločnosť Huawei má v tomto roku obrovské ambície. Generálny riaditeľ mobilnej divízie Richard YU urobil odvážne vyhlásenie na tlačovej konferencii v Pekingu, kde povedal, že Huawei bude jednotka na celosvetovom trhu aj bez Spojených štátov už možno v tomto roku a najneskôr budúci rok.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Huawei predbehol Apple, teraz chce poraziť Samsung

Huawei je dnes druhým najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete a pomaly, ale iste, šliape po krku Samsungu, ktorý by mohol byť zosadený z pomyselného prvého miesta už tento rok. Kým Samsung či Apple ide cestou prémiových smartfónov za vyššiu cenu, Huawei sa snaží prinášať prémiové, no zároveň cenovo dostupnejšie smartfóny.

Čínsky výrobca rastie aj napriek škandálom

Huawei v minulom roku dodal viac ako 208 miliónov smartfónov, čo predstavuje 35% nárast oproti roku 2018, kedy bolo dodaných približne 153 miliónov smartfónov. Čínska spoločnosť to nebude mať ľahké, pretože v poslednom období čelí rôznym ťažkostiam, pretože viaceré krajiny obvinili výrobcu zo špionáže. K obvineniam prispievajú aj veľmi úzke väzby s čínskou komunistickou vládou.

Čínsky výrobca sa tak môže stať jednotkou na celosvetovom trhu mobilných telefónov už tento rok. K tomu môže dôjsť aj napriek absencii na trhu v Spojených štátoch, kde má Huawei dvere dlhodobo zatvorené. V následujúcom období sa očakáva predstavenie nových vlajkových smartfónov, ktoré budú nadväzovať na minuloročný Huawei P20. Výrobca taktiež neustále pracuje na zavedení 5G siete, ktorá prinesie opäť väčší komfort.

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok: Nikkei.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.