Huawei chce do konca roka predbehnuť Samsung. Stane sa z neho jednotka na trhu?

Čínsky Huawei neustále napreduje. Je to pritom len niekoľko rokov, čo tento výrobca v segmente mobilných telefónoch štartoval, a dnes siaha na päty ďaleko väčším, dokonca najviac úspešným hráčom ako Apple či Samsung. Pred pár týždňami Huawei predbehol dokonca aj Apple a za posledné obdobie sa číňanom podarilo predať viac smartfónov. Teraz sa zdá, že to spoločnosti zďaleka nestačí a Huawei chce neustále naďalej napredovať.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Najnovšie čísla ukazujú, že spoločnosť Huawei už dosiahla prvenstvo, no zatiaľ iba v Číne. Čínsky gigant má aktuálny podiel na domácom trhu až 20 %, kým napríklad podieľ Applu dosahuje len okolo 8 %. Generálny riaditeľ spoločnosti Huawei prezradil, že firma dosiahla zvýšený predaj v Číne a aj v Európe. Tohtoročná vlajková loď dosiahla až o 45 % vyšší predaj ako predchodcovia, čo je určite skvelý výsledok.

Huawei predbehol Apple, teraz chce predbehnúť aj Samsung

Huawei stále nedokáže pokryť všetky veľké trhy a aktuálne je čiernou ovcou na trhu v Spojených štátoch, kde sú telefóny od tohto výrobcu zakázané. Môžeme však očakávať, že sa situácia v následujúcom období začne vyvíjať v prospech predaja Huawei smartfónov aj na trhu v USA. Huawei chce do konca roka dôkladne otestovať pripravovanú 5G sieť a budúci rok by sa mohli objaviť prvé smartfóny podporujúce práve novú sieť. Generálny riaditeľ Huaweia verí, že by sa do konca budúceho roka mohla spoločnosť stať fenoménom na celom svete a dokonca by mohla predbehnuť aj Samsung. Tento cieľ je skutočne ambiciózny, no určite nie je jednoduchý.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: huawei.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.