Huawei Mate 10 získava nové prostredie EMUI 8.1 v podobe otvorenej Bety na báze Androidu 8.1

Spoločnosť Huawei dnešným dňom sprístupnila otvorené beta verzie prostredia EMUI 8.1 pre smartfóny Huawei Mate 10, Mate 10 Pro a Mate 10 Porsche Design. Nový softvér beží na najnovšom Androide 8.1 Oreo, ktorý prináša niekoľko zaujímavých noviniek.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Nadstavba EMUI 8.1 je momentálne dostupná pre vybrané modely len v Číne. Medzi hlavnými novinkami tejto verzie je nová funkcia GPU Turba, ktorá dokáže smartfónu zvýšiť výkon procesora až o niekoľko desiatok percent. Táto technológia sa pritom má dostať do väčšiny dnes dostupných Huawei smartfónov a Mate séria nebude výnimkou.

Prostredie EMUI 8.1 môže prísť už o pár týždňov

Aktuálne nie je jasné, kedy Huawei plánuje vydať nové prostredie EMUI 8.1 v globálnej podobe pre viaceré svoje smartfóny. Dobrou správou je, že Huawei v týchto dňoch testuje prostredie EMUI 8.1 a pokiaľ sa všetko osvedčí a veci budú fungovať ako majú, finálna aktualizácia by sa mohla pre smartfóny Huawei Mate 10 objaviť už o niekoľko týždňov.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube – TechLineHD

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.