Huawei MateBook D získava nový procesor. Tento herný notebook bude ešte výkonnejší!

Spoločnosť Huawei práve aktualizovala svoj zaujímavý notebook MateBook D, ktorý až doteraz bežal na procesore Intel Core i5 alebo Core i7. Výraznou zmenou je aktualizácia procesorov, keďže teraz bude Huawei MateBook D dostupný aj s procesorom AMD Rysen 5.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Výkonný notebook od tohto čínskeho výrobcu bude tak ešte výkonnejší. Okrem nového procesora Ryzen 5, táto varianta získa výkonnú grafickú kartu Radeon Vega 8  s frekvenciou 1,1 GHz. Aj keby sa samozrejme mohlo zdať, že sa z tohto laptopu stal poriadny herný notebook, tak stále tomu tak nie je a jedná sa o skôr prémiový laptop pre každodenné používanie.

Huawei MateBook D sa nenechá zahanbiť a ponúka bohatú výbavu

Huawei MateBook D je vybavený kvalitným zvukom od Dolby Atmos. Možno nepoteší absencia 3,5 mm jack konektora pre slúchadlá. Laptop na svojej konštrukcii obsahuje dva plnohodnotne USB porty a jeden USB Type-C port. Vo výbave nechýba dvojpásmové Wi-Fi či Bluetooth 4.1.

V súčastnosti nie je jasné, či sa aktualizovaný model laptopu Huawei MateBook D dostane aj na Slovensko. Aktuálne sú laptopy od čínskeho výrobcu “zakázaným ovocím” a v súčastnosti ich môžeme zakúpiť len v rámci neoficiálnej distribúcie. Cena MateBooku je 629 dolárov, čo je na prepočet okolo 540 €.

Krátky prehľad novej verzie s AMD procesorom:

procesor AMD: Ryzen 5 2500U
grafická karta: Radeon Vega 8 octa-core GPU

VEĽKOSŤ OBRAZOVK: 14 palcov LCD  – 1920 x 1080 (~ 157 ppi)  -dotykový displej

PAMÄŤ: 8 GB DDR4 RAM, SSD s kapacitou 256 GB
kovová konštrukcia, Windows 10

Zdroj: pocketnow.com, úvodný obrázok: produktová fotografia

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.