Huawei P20 Pro bude vedieť nahrávať super spomalené video vďaka novej aktualizácii. Noviniek bude viac!

Sú to už viac ako dva mesiace, čo čínsky výrobca Huawei spustil predaj špičkových smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro. Tie sa dnes svojimi schopnosťami zadného fotoaparátu radia medzi absolútnu špičku, to však nemôžeme povedať v prípade, ak chcete kvalitný fotoaparát využiť aj na nahrávanie videa. Huawei má však v pláne pridať do špičkového smartfónu Huawei P20 Pro jednu veľmi zaujímavú funkciu, ktorá určite poteší nie jedného nadšenca videa a športu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Huawei údajne pracuje na pridaní možnosti nahrávania super spomaleného videa, ktoré aktuálne nelogicky vlajkovému smartfónu chybá. Tento režim je čoraz viac populárnejší a dnes sa z neho už stala v podstate nutná súčasť každého lepšie vybaveného smartfónu. Nuž, Huawei si zrejme povedal, že radšej neskôr ako nikdy a super spomalené videá bude schopný nahrávať aj najlepšie vybavený model.

Super spomalený režim videa príde na Huawei P20 Pro ešte tento rok

Spomalené nahrávanie videa aktuálne Huawei ešte len testuje. Ak sa však funkcia osvedčí a nevyskytnú sa žiadne väčšie problémy, nová funkcia by sa mohla objaviť pre model Huawei P20 Pro v jednej z tohtoročných systémových aktualizácii. Špičkový model by mal taktiež ponúknuť rýchlejšiu možnosť využívania optického zoomu. V prostredí fotoaparátu sa tak pravdepodobne objaví nové tlačidlo pre rýchle priblíženie alebo vzdialenie.

Konkurencia ponúka spomalené nahrávanie videa už pomerne dlho. Samsung sa s touto funkciou napríklad chváli pri aktuálnej vlajkovej lodi Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus. Rovnako tak tento režim ponúka aj každý nový iPhone či vlajkové smartfóny od Sony, ktoré dokonca dokážu nahrávať až Full HD video pri 960 fps, čo je oproti Samsungu viditeľný rozdiel, keďže ten ponúka podoru nahrávania 960 fps videa len v HD kvalite. V tejto chvíli nie je jasné, v akej kvalite bude nahrávať spomalené video Huawei P20. Isté je, že sa čínsky výrobca nenechá zahanbiť a využije maximálny potenciál hardvéru pod kapotou.

Zdroj: phonearena, úvodný obrázok: zdroj: YouTube – Unbox Therapy

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.