Huawei P9 možno Android 8 Oreo nedostane

Dvojročná vlajková loď spoločnosti Huawei je zdá sa vo veľkom ohrození. Aj napriek tomu, že množstvo majiteľov tohto stále špičkového smartfónu očakáva aktualizáciu na najnovší Android 8 Oreo, výrobca má veľké problémy už s testovaním aktualizácie a v tejto chvíli nie je jasné, či Huawei P9 vôbec najnovší Android 8 obdrží.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Jeden z majiteľov smartfónu Huawei P9 sa rozhodol opýtať na dostupnosť Androidu 8 Oreo pre svoj smartfón priamo na podpore spoločnosti Huawei, tá majiteľovi smartfónu odpovedala pomerne v negatívnej podobe. Samotná podpora totiž odpísala, že aktuálne testovanie Androidu 8 Oreo pre Huawei P9 vedie kvôli hardvérovým obmedzeniam k poruchám a rýchlemu vybijaniu batérie.

Huawei P9 možno Android 8 ani neuvidí

Je pomerne zaujímavé, že od predstavenia Androidu 8 Oreo prešiel už pomerne dlhý čas a dvojročná vlajková loď ešte stále neobdržala nový softvér, a to aj napriek tomu, že sa blíži príchod nového Androidu 9. V tejto chvíli je situácia veľmi neistá, pretože nikto nevie s určitosťou povedať, či Huawei P9 nakoniec nový Android obdrží, alebo sa jeho softvérová podpora zastaví na Android 7 Nougat, čo by bolo pre mnohých majiteľov tohto smartfónu určite zlou správou.

Čínsky technologický gigant sa ešte oficiálne nevzdal a v súčasnosti stále pracuje na testovaní Androidu 8 Oreo aj pre model Huawei P9. Je pomerne zaujímavé, že sa zatiaľ neobjavili žiadne informácie o dostupnosti Androidu 8 Oreo ani pre model Huawei P9 Plus či dokonca smartfón strednej triedy Huawei P9 Lite. Očakávame, že by sa mohli objaviť ďalšie informácie o dostupnosti nového Androidu pre staršie Huawei smartfóny už v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: zdroj: youtube – Android Central

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.