Huawei pracuje na výkonnom čipe budúcnosti, ktorý má priniesť až dvojnásobne vyšší výkon

Huawei sa snaží neustále napredovať a do svojho portfólia pridáva neustále nové výkonnejšie a výkonnejšie smartfóny. Zaujímavé je, že to nie je tak dávno, kedy Huawei smartfóny nedisponovali práve tým najlepším výkonom, no a dnes sa situácia zmenila a tento čínsky výrobca hraje rovnakú extraligu ako aj zvyšok konkurencie. Najnovšie úniky tvrdia, že sa máme na čo tešiť, pretože výkon v smartfónoch výrazne porastie.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Čínsky výrobca aktuálne pracuje na čipe Kirin 710 a Kirin 980. Práve Kirin 980 bude ďalšia vlajková loď, ktorá by mala konkurovať čipu Snapdragon 845. Tento čip by sa podľa nás mohol objaviť už v následujúcej generácii smartfónov Huawei Mate. Čip Kirin 710 by mal konkurovať Snapdragonu 710 a je veľmi zaujímavé, že oba čipy nesú rovnaké číselné označenie. Aktuálna správa však pri týchto dvoch čipoch nekončí a uvádza, že Huawei intenzívne pracuje na čipe Kirin 1020, ktorý bude veľmi výkonným čipom v budúcnosti.

Huawei smartfóny budú ešte výkonnejšie, no až v roku 2019

Kirin 1020 by mal ponúknuť oproti súčasnému špičkovému čipu Kirin 970 až dvojnásobný výkon. Od spoločnosti Huawei sa očakáva, že tento čip by mohol byť uvedený na trh už koncom budúceho roka, kedy zároveň môže ponúknuť podporu pre 5G sieť. Pripravovaná novinka tak ponúkne obrovský nárast výkonu a určite sa už teraz niektorí z vás chytajú za hlavu a premýšľajú nad tým, k čomu je dobrý taký vysoký výkon v mobile.

Huawei môže brutálne výkonný čip Kirin 1020 osadiť do série smartfónov Huawei Mate 30, ktoré by mali písť v poslednom štvrťroku 2019. Dovtedy nás ešte čaká predstavenie špičkových modelov Huawei Mate 20 a Huawei P30, ktoré pobežia na čipe Kirin 980.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: zdroj: youtube – gsmarena

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.