Huawei pripravuje špičkový smartfón bez škaredého zárezu do displeja! Prekoná iPhone X?

Android Spoločnosť Huawei neustále pracuje na novom a novom smartfóne. Tentokrát sme mali možnosť počuť o prípravách špičkového zariadenia, ktoré neponúkne žiadny rámček v časti obrazovky. Čínsky výrobca sa rozhodol pre pomerne radikálny krok a tento nepraktický rámček raz a navždy zruší.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Huawei podľa portálu ETnews pripravuje veľmi zaujímavý smartfón bez zárezu v časti obrazovky. Pripravovaná novinka síce na prednej strane ponúkne selfies fotoaparát, no ten bude zabudovaný tak, že okolo neho bude normálny displej a nie len rámček. V praxi tak bude fotoaparát priamo integrovaný do displeja a nebude to na prvý pohľad vyzerať až tak rušivo, ako keď sú senzory, fotoaparát či kamera, zabudované vo výraznom čiernom rámčeku.

Huawei môže raz a navždy zatočiť s Applom

Huawei by mal v tomto roku predstaviť ešte minimálne dva smartfóny, a to Huawei Mate Pro a Mate Lite. Predpokladám, že práve model Huawei Mate Pro, môže ponúknuť už spomínaný integrovaný selfies fotoaparát v displeji. Zahraničné zdroje ďalej tvrdia, že novinka ponúkne zabudovaný reproduktor priamo v nenápadne malom rámčeku nad displejom. Aj keď stále ešte nemôžem povedať, že tento rok uvidíme bezrámčekový smartfón od výrobcu Huawei, tak aj tak sa určite máme na čo tešiť, pretože aj tento rok tento výrobca posunie dizajn smartfónov dopredu.

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok: techradar.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.