Huawei prvýkrát prekonal Apple na globálnom trhu. Z čínskeho výrobcu je teraz jednotka?!

Zatiaľ čo spoločnosť Samsung a Apple, čelila poklesu predaja svojich zariadení, čínsky Huawei sa teší neustále rastúcim predajom. Najnovšia správa od spoločnosti IDC dokazuje, že dodávky mobilných telefónov Huawei pre druhý štvrťrok v roku 2018, už prekonali aj Apple.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Podľa dostupných údajov, spoločnosť Huawei získala druhé miesto a prekonala už aj jablčného výrobcu. Tento významný úspech spoločnosť Huawei dosiala po niekoľkých tvrdých rokoch boja s konkurenciou. Kórejský Samsung je aj naďalej jednotkou na celosvetovom trhu. Ani ten určite nemá veľký dôvod na radosť, pretože aj táto spoločnosť zaznamenala pokles predaja svojich zariadení.

Prvých 5 miest TOP výrobcov mobilných telefónov, obsadili až traja čínsky výrobcovia. Okrem 1. Samsungu, 2. Huaweia a 3. Applu, sa ďalej na priečke umiestnila spoločnosť Xiaomi a Oppo. V  následujúcich mesiacoch bude určite zaujímavé sledovať, ako sa bude samotná situácia vyvíjať a či sa Huaweiu nepodarí Apple prekonať aj za ďalší kvartál.

Zdroj: huaweicentral.hu, úvodný obrázok: YouTube – Gsmarena.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.