Huawei tvrdí, že iPhony budú pomalšie než jeho nová vlajková loď Mate 20

Spoločnosť Huawei predstaví novú vlajkovú loď Huawei Mate 2016. októbra. Aj napriek tomu, že nás od predstavenia novinky delia takmer tri týždne, už dnes vieme povedať, že nová vlajková loď bude výkonnejšia ako iPhone XS či iPhone XS MAX.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Čínska spoločnosť Huawei usporiadala v luxusnom Dubaji krátke stretnutie, kde vedenie značky prezradilo, že nový procesor Kirin 980, ktorý bude srdcom nových vlajkových lodí, bude výkonnejší ako procesor Apple A12 Bionic, ktorý poháňa najnovší iPhone XS, iPhone XS MAX a iPhone XR.

Huawei môže ponúknuť najvýkonnejší smartfón na trhu

Huawei má oproti Applu náskok, nakoľko už teraz pozná všetky potrebné benchmarky nových iPhonov. Nový čip Kirin 980 bude postavený na efektívnej 7 nm architektúre, no nie je žiadnym tajomstvom, že na rovnakej architektúre stavia aj čip od Applu. Bude veľmi zaujímavé sledovať, aký finálny výkon ponúknu nové vlajkové lode od čínskeho draka, ktorý sa snaží o titul najväčšieho výrobcu mobilných telefónov na svete.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: Digitaltrends.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.