Huawei začal s budovaním 5G siete. Čaká nás neskutočná rýchlosť internetu?

Spoločnosť Huawei určite prekvapila. Vláda Malty podpísala s vedením spoločnosti Huawei memorandum o rozvoji 5G mobilnej siete čínskej spoločnosti v krajine, ktorá by mala byť vybudovaná do konca októbra 2018. Je zaujímavé, že 5G sieť Huawei v krajine vybuduje skôr, než sa vôbec na trhu objavia prvé smartfóny s podporou 5G.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Maltská vláda sa domieva, že 5G sieť bude základ pre budúci život v krajine či v podnikaní. Huawei v Malte nie len vybuduje vlastnú 5G sieť, ale taktiež plánuje posielať maltských štundetov do centráli v Číne, ke sa budú môcť priučiť nové vedomosti o samotných technológiách, z ktorých môžu v budúcnosti profitovať.

V tejto chvíli nie je jasné, kedy sa na Slovensku začne s vôbev výstavbou samotnej 5G siete. Pre zaujímavosť, ani dnes nemáme 100 % pokrytú 4G sieť a pravdepodobne nová technológia sa objaví v následujúcich rokoch opäť najprv len vo väčších oblastiach.

Zdroj: huaweiblog.hu, úvodný obrázok: nikkei.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.