Instagram začína na Slovensku blokovať nevhodné príspevky

zdroj: pexels.com

Spoločnosť Instagram začína tvrdú blokádu nevhodných príspekov. Zástupcovia Instagramu prezradili, že budú blokovať hashtagy, ktoré bojujú proti očkovaniu. Nakoľko je očkovanie podľa Svetovej zdravotnej organizácie veľmi potrebné a na Instagrame sa v poslednej dobe objavilo množstvo anti-reklám proti očkovaniu, sieť bude obsah s hashtagmi v boji proti očkovaniu blokovať.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Razantná blokáda prichádza po veľkom tlaku od Svetovej zdravotníckej organizácie. Prvé plány prezradil Facebook už pred dvoma mesiacmi, medzitým vypukli osýpky v New Yorku a v tejto dobe zároveň bežala veľká antikampaň proti očkovaniu.

Sociálna sieť Instagram plánuje bojovať proti dezinformáciám. Jednou z noviniek bude v budúcnosti aj okno, ktoré bude upozorňovať ľudí na dôležitosť vakcíny. Presnejšie by malo okno ponúknuť všetky podrobné informácie o hľadanej vakcíne. Predstavitelia sociálnej siete zároveň upozorňujú, že presadiť zmeni bude trvať určitý čas.

V tejto chvíli nie je jasné, na aké všetky novinky sa môžeme tešiť na Slovensku. Isté je, že Instagram bude bojovať proti anti-reklamám na očkovanie aktívnejšie.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.