Intel pracuje na skladacom smartfóne našich snov

V poslednej dobe vidíme predstavenie nových a nových smartfónov s čo najmenšími rámčekmi okolo displeja. Faktom je, že toto je len aktuálny trend a výrobcovia sa už dnes pripravujú na to, čo bude o niekoľko rokov. Výnimkou nie je ani spoločnosť Intel, ktorá podľa nedávnych únikov, pracuje na vývoji vlastného super smartfónu, ktorý ponúkne skladaciu konštrukciu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!
intel
zdroj: mspoweruser.com

Intel si dal patentovať svoju technológiu ešte v roku 2017. Vývoj tohto moderného superfónu trvá už dva roky. Technologický gigant ide vlastnou cestou a skladací smartfón ponúkne naozaj minimalistické rámčeky okolo displeja. Aj keď Samsung pred nedávnom odhalil svoj skladací smartfón, každému je jasné, že technológia je eše len v “plienkach” a dnes sa z tohto zariadenia nemôže stať cenovo dostupný model, ktorý by si mohol kúpiť ktokoľvek. Pravdepodobne tomu tak nebude ani v následujúcich rokoch, kedy sa dočkáme ďalších a ďalších skladacích smartfónov či tabletov.

intel
zdroj: mspoweruser.com

Superfón od Intelu pobeží na Androide

Dostupné úniky o Intel patente prezrádzajú, že sa môžeme tešiť na smartfón, ktorý bude obsahovať až tri dotykové obrazovky a po ich rozložení dostaneme v podstate veľmi zaujímavý tablet. Aj keď na rendere môžeme vidieť, že fón beží na operačnom systéme Windows, je minimálna pravdepodobnosť, žeby smartfón budúcnosti nebežal na operačnom systéme Android, ktorý dnes patrí medzi jednotku na celosvetovom trhu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: zdroj: mspoweruser.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.