Je to oficiálne. Huawei P9 nedostane nový Android 8. Vieme, prečo!

Už pred nedávnom sme mali možnosť počuť o tom, že Huawei P9, teda dvojročná vlajková loď čínskeho výrobcu, možno nedostane nový Android 8. Teraz sa bohužiaľ táto správa potvrdila, keďže sa k samotnej diskusii vyjadrila nemecká pobočka spoločnosti Huawei.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Majitelia zaujímavého smartfónu Huawei P9 tak pravdepodobne dôvod na radosť nemajú. Je však zaujímavé, že výrobca bude predsa vydávať Andoid 8 Oreo pre svoju starú vlajkovú loď, no iba pre model predávaný v Číne. Fascinujúce je, že v Číne bola P9ka dostupná pod iným kódovým označením ako u nás. Kým v Európe Huawei P9 skončil na Androide 7, ďaleko za hranicami naň čaká ešte množstvo softvéroých noviniek.

Huawei P9 končí na Androide 7

Aj keď by sa mohol zdať krok ambiciózneho výrobcu ako veľmi nelogický, predsa len to logiku dáva. Čínski používatelia totiž obdržia Andoid 8, no výrobca nemusí riešiť normu kvality. Európsky trh je totiž oveľa náročnejší a samotný systém musí byť čo najlepšie odhlásený s hardvérom, ak chce výrobca predávať svoje smartfóny v rýchlom tempe aj naďalej. Dobrou správou je, že model Huawei P9 bude aj naďalej získavať rôzne aspoň malé aktualizácie a výrobca jednoducho nezabudol na zabezpečenie či stabilitu samotného systému Android.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: expertreviews.co.uk

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.