Majitelia Xiaomi smartfónov pozor! Výrobca začal zobrazovať reklamy, aby na vás zarobil

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí medzi veľmi obľúbených výrobcov mobilných telefónov už nejaký ten piatok. Číňania bodujú vďaka skvelým smartfónom, ktoré ponúkajú vynikajúci pomer ceny a výkonu, čo sa dá nie vždy povedať aj o konkurencii. Spoločnosť však začala v týchto dňoch potichu do svojho prostredia tlačiť reklamy, ktoré by mali ponúknuť nárast zisku.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Xiaomi sa ku kroku zobrazovania reklám odhodlalo aj napriek tomu, že o tom svojich používateľov ani neinformovalo. Samotné reklamy sú pritom naozaj otravné, nakoľko nabehnú napríklad počas prechodu z navigačného panela alebo pri otvorení aplikácie Mi Music, Mi Video či Správcu súborov. Mimochodom, číňania nedávno prezradili, že na predaji telefónu majú zisk len približne 5 % vďaka ich cenovej stratégii, čo samozrejme krok zobrazovania reklám dokáže vysvetliť, nakoľko výrobca hľadá možnosti získania ďalších financií.

reklama
zdroj: androidauthority

Xiaomi neponúka spôsob vypnutia reklamy

Na obrázkoch je vidieť samotné zobrazovanie reklám v prostredí MIUI. V tejto chvíli nie je známe, pre aké trhy sa reklamy zobrazujú. Dokonca zahraničný server informuje o tom, že neexistujú žiadne oficiálne návody k vypnutiu samotných reklám. V týchto dňoch je čínska spoločnosť pre tento nepochopiteľný krok vystavená obrovskej kritike a majitelia svojich smartfónov sa pýtajú, či zobrazovaná reklama nebude ovplyvňovať výkon ich zariadenia alebo využitie dát.

Aký máš názor na divný krok spoločnosti Xiaomi? Prekáža Ti zobrazovanie reklám bez možnosti ich zatvorenia? Vyjadri sa v komentári na sociálnych sieťach.

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok: Mrwhosetheboss (YouTube)

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.