Na prezidentské voľby sa pozbierame všetci. Zaplatíme až 13 miliónov!

Marcové prezidentské voľby sa dňom čo dňom bížia, a tak sme sa zaujímali o to, koľko nás to bude stáť. 12,7 milióna eur. To je celková suma, na ktorú sa všetci slováci poskladáme. Ak by sme sa na to pozreli detailnejšie, 11,266 milióna pôjde z rozpočtu ministerstva vnútra a 1,494 milióna zaplatí Štatistický úrad (ŠÚ).

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Určite si kladieš otázku, čo sa pod tučným balíkom peňazí skrýva. Pod sumou 12,7 milióna je vyrátané prvé aj prípadné druhé kolo prezidentských volieb. Veľkú čast balíka tvoria odmeny pre členov a zapisovateľov, výdaje na tlač hlasovacích lístkov či tlač informačných a poučných materiálov.

Nového prezidenta spoznáme už o pár táždňov

Prezidentské voľby sú vyhlásené na sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo sa bude konať 30. marca. Kandidáti na prezidenta musia hlasy občanov alebo politikov doručiť najneskôr do 31. januára do Národnej rady SR. V marci bude určite zaujímavé sledovať, kto sa nakoniec stane našim novým prezidentom.

Zdroj: Hlavnespravy, úvodný obrázok: Pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.