Na Slovensku je nový typ podvodu. Oberú Vás o tisíce eur a môžete ísť do väzenia

Polícia na sociálnej sieti Facebook upozornila na stále viac väčšie podvody ohľadom nelegálnej migrácie na Slovensku. Rôzni cudzinci sú ochotní si vziať za ženu alebo muža slováka, čím zároveň získajú slovenské občianstvo. Za účelové manželstvo, ktoré zneužívajú k nelegálnej migrácií, cudzinci platia od dvoch až do päť tisíc eur.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil tri osoby z prevádzačstva. Išlo o účelové manželstvá, ktoré zneužívajú nelegálni migranti na získanie pobytu v Európskej únii.

Viacero slovákov naletelo

V Španielsku si vzala Slovenka, Andrea D. (29) Nigérijčana, Mosesa J. (23) a Slovák, Karol K. (33) Nigérijčanku, Oghogho O. A. (29). Za tieto sobáše dostali 5000,- Eur. Podľa rovnakého scenára sa zosobášila v Rakúsku aj Slovenka, Andrea K. (19) s Egypťanom Phlebaom F. R. A. (27). Za svoju ruku dostala 2000,- Eur.

Ak sa im podarí dokázať vinu, hrozí im trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

 

Zdroj: Facebook, úvodný obrázok: Pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.