Na Srí Lanke zomrelo už 290 obetí teroristických útokov. Vraj majú prísť ďalšie útoky!

Teroristické útoky na Srí Lanke, ktoré sa udiali presne pred týždňom, si podľa aktuálnych informácií vyžiadali najmenej 290 obetí a až 500 zranených osôb. Srílanská vláda informovala, že za teroristickým útokom je džihádistická skupina Tauhíd džamáate, označovaná skratkou NTJ.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Prezident Srí Lanky požiadal cudzie štáty o pomoc pri odhalení miestných teroristických zahraničných organizácií. Medzi obeťami teroristických útokov na Srí Lanke, boli osoby z Turecka, Číny, Francúzska, Japonska, Austrálie, Španielska, Švajčiarska, Saudskej Arábie či Holandska.

Úrady sa boja ďalších útokov

Bezpečnostné služby upozornili na možné teroristické útoky 10 dní vopred. Stále nie je jasné, prečo tamojšie úrady a bezpečnostné zložky neurobili dostatočné opatrenia k tomu, aby potencionálnym útokom zabránili. Poradca prezidenta zmienil, že v Srí Lanke existuje podľa vyšetrovateľov ďalšie možné nebezpečenstvo útokov.

Pred ďalšími možnými útokmi varovalo už aj americké ministerstvo zahraničia, ktoré zároveň vydalo pre amerických občanov, ktorí sú alebo sa chystajú ísť na Srí Lanku, bezpečnostnú brožúru, kde občania nájdu nie len varovanie o potencionálnej hrozbe, ale aj možné postupy v prípade nebezpečenstva.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz, úvodný obrázok: SITA/AP

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.