Opitý šofér narazil v Košiciach do lietadla

Pomerne kuriózna situácia sa stala v Košiciach, kde opitý vodič narazil na košickom letisku priamo do lietadla. Košické letisko privolalo políciu v sobotu okolo 15. hodiny.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

„Dychovou skúškou na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu u vodiča tankovacieho vozidla bolo zistených 2,96 promile, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. K zraneniam, našťastie, nedošlo,” ošická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Nafúkal skoro 3 promile!

„Viedol nákladné tankovacie vozidlo po vybavovacej letiskovej ploche, pričom došlo ku kontaktu s lietadlom, ktoré bolo s cestujúcimi a palubným personálom pripravené na odlet,” informuje košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Polícia začala trestné stíhanie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v súčastnosti prebiehajú potrebné úkony pre zahájenie vyšetrovania. Košické letisko zároveň informuje, že muž bol okamžite prepustený zo svojho zamestnania. Našťastie sa pri nehode nikomu nič nestalo a ako aj informuje košické letisko, škody nie sú ani na lietadle.

Zdroj: korzar.sme.sk, úvodný obrázok: pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.