Opitých vodičov za volantom je stále viac. Nepomáhajú ani vyššie pokuty

Slovenská polícia upozorňuje, že počet dopravných nehôd a vodičov pod vplyvom alkoholu počas Veľkej noci v porovnaní s minulým rokom narástol. Veľká noc dopadla veľkým fiaskom. Policajti zastavili 8631 vodičov, z toho až 43 vodičov dopadlo pozitívne na test alkoholu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Oproti minuloročnej Veľkej noci polícia našla o 0,1 percenta viac vodičov s alkoholom. Čísla nie sú skutočne povzbudivé, aj keď sa bavíme len o desiatkach vodičov s alkoholom, pretože každí takýto človek predstavuje na ceste veľké nebezpečenstvo a ohrozuje všetkých vrátane seba.

Veľkonočná prevencia vodičov proti alkoholu za volantom už ôsmi rok

„O akcii sme informovali v dostatočnom predstihu, výsledky nás preto nemilo prekvapili. Okrem avizovaných preventívnych a osvetových akcií zvýšime aj represívne kontroly – alkohol za volantom je neprípustný,“ zdôraznil šéf dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Ľuboš Rumanovský.

Dopravné nehody medziročne narástli počas veľkonočných sviatkov o 30 percent (celkovo 86). Nehôd pod vplyvom alkoholu bolo 23, čo je 53-percentný medziročný nárast počas veľkonočných sviatkov. Dopravné nehody pod vplyvom alkoholu tak podľa polície tvorili viac ako štvrtinu (27%) všetkých nehôd spôsobených vodičmi. “Jediná dobrá správa je, že rovnako ako minulý rok nebol počas Veľkej noci pri dopravných nehodách pod vplyvom alkoholu usmrtený ani jeden človek a počet ťažko zranených klesol z troch na dve osoby,” dodala Baloghová.

Zdroj: podkapotou.zoznam.sk, úvodný obrázok: PZ SR

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.