Parížsku katedrálu Notre Dame uhasili vďaka dronom

Parížska katedrála Notre Dame skoro zhorela do tla. Po niekoľkých dňoch od uhasenia a zachránenia aspoň časti katedrály, parížske úrady začali postupne vydávať veľmi zaujímavé informácie ohľadom hasenia samotného Notre Damu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Parížski hasiči využili pre uhasenie požiaru drony od spoločnosti DJI. Tie pomohli jednoduchšie lokalizovať stopu ohňa, čím zachránili veľmi cenné minúty. Ak by sa do akcie nezapojili drony, pravdepodobne by mohli ušetrené cenné minúty premeniť katedrálu na popol.

Podľa dostupých informácií, použitie dronov pre lokalizovanie zdroja požiaru nebolo vôbec jednoduché. V Paríži totiž platí prísny zákaz s lietaním s dronom. Preto boli hasiči najprv nútení požiadať parížske úrady o udelenie výnimky a povolenie lietať s dronom nad katedrálou.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: Thenation.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.