Počet obetí teroristického útoku na Srí Lanke stúpol na 290 mŕtvych

Včerajšie teroristické útoky na Srí Lanke majú za následok už 290 mŕtvych. Krajina sa stále spamätáva z nedeľných 8 výbuchov, z ktorých tri sa odohrali v katolíckych kostoloch. Vo všetkých prípadoch výbuch spôsobil samovražedný atentátnik.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Tamojšie úrady informovali už o 290 obetiach a až 500 zranených. Podľa dostupných informácií, Polícia zadržala z organizovania bombových výbuchov už 24 ľudí. Polícia začala vyšetrovanie postupu tajnej služby, ktorá neodhalila včas bombové útoky, a teda atentátnikom nezabránila zabiť stovky ľudí.

Polícia o možných výbuchoch vedela dopredu

Zahraničné médiá informujú, že niektorí politici o útokoch boli informovaní. Šéf tunajšej polície totiž svojich dôstojníkov informoval o možných hrozbách až 10 dní dopredu s odvolaním sa na informácie od tajnej služby. Túto informáciu už priznal aj premiér, ktorý prezradil, že vyšetrovatelia pracovali s informáciou, že môže dôjsť k nešťastiu.

Zdroj: aktuality.sk, úvodný obrázok: SITA/AP

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.