Pozor! V DM drogérii kúpite nebezpečné detské výživy!

Úrad verejného zdravotníctva varuje pred nebezpečnými detskými výživami z DM drogérie. Niektoré z výživ majú podľa úradu obsahovať zvýšené množstvo mykotoxínov, no najtoxickejší z nich je aflatoxin B1.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Úrad verejného zdravotníctva sťahuje nebezpečné výživy z predaja

Podľa dostupných informácií, výživy s príchuťou mango a granátové jablko s dátumom minimálnej trvanlivosti do 15.10.2020 a príchuť broskyňa a marhuľa s dátumom minimalnej trvanlivosti 16.10.2020, boli u našich rakúskych susedov vyhodnotené za nebezpečné. Hlavný hygienik SR informuje, že spomínané výrobky prekročili maximálne povolený limit spomínaného mykotoxínu a v tejto chvíli sa ešte môžu výživy nachádzať aj na pultoch slovenských predajní DM drogérie.

Detská výživa
Zdroj: UVZ SR

V nasledujúcich dňoch bude prebiehať hygienická kontrola v sieťach DM drogérie s cieľom odstavenia spomínaných výživ z pultov obchodov. Úrad verejného zdravotníctva spotrebiteľom doporučuje spomínané výživy nekonzumovať, pripadne ich vrátiť späť do obchodu, kde boli kúpené.

Zdroj: topky.sk, úvodný obrázok: pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.