Práve online: Polícia robila poriadky v osade. Policajtom sa vyhrážali zabitím

Príslušníci Policajného zboru v uplynulých dňoch „robili poriadky“ v jednej z osád v okrese Košice okolie pri susedských nezhodách. Cestou operačného strediska boli mestskou políciou požiadaní o súčinnosť. Žiadali o posily pri riešení hromadnej bitky, kde malo dochádzať k nezhodám medzi dvoma rodinami. Policajti na mieste zistili, že počas bitky došlo k ľahkému zraneniu 53-ročného miestneho muža. Pri preverovaní udalosti došlo k útoku na verejného činiteľa. Pri vykonávaní služobného zákroku sa miestny 22-ročný muž pod vplyvom alkoholu vyhrážal policajtovi mestskej polície a príslušníkovi Policajného zboru zabitím a ublížením na zdraví slovami: „počkám si vás po službe a dobijem vás na šrot…. niekde vás počkám a zabijem vás“.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!
Zdroj: Facebook

Na miesto boli vyslané aj hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice, ktoré situáciu upokojili a verejný poriadok obnovili. Muža podozrivého z protiprávneho konania, ktorý svojím konaním chcel pôsobiť na výkon právomoci verejných činiteľov, policajti zadržali na mieste, a následne umiestnili do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných úkonov 22-ročného muža obvinili z prečinu útoku na verejného činiteľa. Prípad polícia realizovala v tzv. super rýchlom konaní a vyšetrovanie ukončila návrhom na podanie obžaloby. Za protiprávne konanie, smerujúce voči zakročujúcim policajtom vo výkone služby, 22-ročný muž pozná svoj trest, o ktorom už rozhodol sudca.

Policia
Zdroj: Facebook

Vo vzťahu k zranenému 53-mužovi polícia prijala oznámenie a vec objasňuje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Zdroj: Facebook – Polícia, úvodný obrázok: Polícia

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.