Rodičovský príspevok bude vyšší až o 150 EUR

Rodičia pozor, poslanci pripravujú nový zákon. Rodičovský príspevok môžete dostať vyšší až o 150 EUR. “Ide o veľmi razantné zvýšenie rodičovského príspevku a malo by zmierniť ten veľký prepad z poberania materskej, ktorá sa dnes rovná zhruba čistému príjmu matky, až k tomu terajšiemu niečo cez 200-eurovému rodičovskému príspevku,“ povedal premiér Peter Pellegrini.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Rodičia, ktorí pred materskou dovolenkou pracovali, by mali dostať 370 eur. Rodičia, ktorí nepracovali, dostanú 270 eur. Konečná podoba nového zákona zatiaľ nie je istá, pretože k jeho schvalovaniu má dôjsť až v júni. Od začiatku tohto roka materská dovolenka vstúpla o 5 pecent na 75 percent hrubej mzdy.

Koalícia bude hľadať kompromisné riešenia, aby sa podarilo rodičovský príspevok zmeniť. Béla Bugár zároveň prezradil, že dohoda koalície je zaťažiť štátny rozpočet čo najmenej.

Zdroj: spravy.pravda.sk, úvodný obrázok: pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.