Samsung ukázal brutálnu technológiu. Displeje sa budú samé regenerovať a škrabance budú miznúť

Kórejská spoločnosť Samsung predstavila svoj prvý smartfón so zakríveným dispejom už v roku 2015. V tej dobe sa všetci čudovali, k čomu je to dobré a väčšina ľudí bola presvedčená o tom, že zakrívený displej nemá žiaden zmysel. Skutočnosť bola však tá, že sa zakrívený displej pomerne chytil a v rukách užívateľov sme smartfóny s týmto displejom videli častejšie a častejšie. Teraz sa však zdá, že sa Samsung plánuje posunúť ďalej a špičkové smartfóny ponúknu brutálne zaujímavú technológiu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Samsung si dal patentovať veľmi zaujímavú technológiu. Jedná sa o unikátnu oleofóbnu vrstvu na displeji smartfónu, ktorá ma schopnosti udržiavať displej čistý. Na obrazovke by sa mal nachádzať špecialny oleofóbny povlak, ktorý bude schopný udržiavať displej čistý pred odtlačkami prstov. Samovoľne generujúca látka by mala dosiahnuť hladší povrch obrazovky, čím dôjde k pohodlnejšiemu ovládaniu displeja.

galaxy x
zdroj: gsmarena.com

Nová technológia je určite vítaná. Na druhú stranu, väčšina používateľov si na svoj smartfón aplikuje ochrannú fóliu alebo ochranné sklo, čím samozrejme zabránia fungovaniu špeciálnej oleofóbnej vrstvy, ktorá tým pádom ostane zakrytá ďalším ochranným prvkom. Očakáva sa, že Samsung môže novú technológiu použiť už pri smartfóne Galaxy X, ktorý by mala spoločnosť predstaviť v roku 2019.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: androidauthority.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.