Škoda je najlepšie predávaná značka na Slovensku

Česká škodovka opäť potvrdila svoje prvenstvo na slovenskom trhu. Automobilka Škoda predáva na našom trhu najviac vozidiel z pomedzi všetkých výrobcov áut a jej podiel za rok 2018 dosiahol 19,73 %, kým rok 2017 predstavoval podiel 19,68 %. Škodovka aj napriek náročnému obdobiu nestratila záujemcov a stále ukazuje silnú dominanciu. Len pre zaujímavosť, automobilka dodala na náš trh za rok 2018 až 19 355 vozidiel, pričom každé piate auto na našich cestách nesie znak Škody.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Škodovke sa minulý rok skutočne darilo. Každý mesiac sa predalo vyše 1600 vozidiel. Aktuálne sa pritom jedná o najvyššie predaje za posledných 12 rokov. Najlepšie predávaným modelom je Škoda Fabia o 5433 kusoch. Ďalej v poradí následuje Škoda Octavia s 5046 ks a model Škoda Rapid 3080 ks. Zaujímavosťou je stále dominancia diesla u modeloch strednej triedy.

Slováci si obľúbili bielu

Automobilka taktiež prezradila, že slováci čoraz viac siahajú po automatickej prevodovke, ktorá prináša predsalen vyšší komfort. Medzi najviac predávanú farbu patrí biela, ktorá jednoducho dominuje. Majitelia modelu SuperB a SUV modelov siahajú po čiernej farbe, kým mestské Citigo je zasa najviac predávané v červenom prevedení. Každý štvrtý majiteľ limuzíny SuperB Combi siahne po luxusnej výbave Laurin & Klement. V následujúcom období bude určite zaujímavé sledovať, kde sa ešte ďalej Škodovka posunie a aké nové autá na trh prinesie.

Zdroj: Podkapotou, úvodný obrázok: Skoda

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.