Slováci rozhodli: Zuzana Čaputová ako budúca prezidentka Slovenska?

Volebná noc prvého kola prezidentských volieb je za nami. Najúspešnejším kandidátom na prezidenta SR sa stala Zuzana Čaputová, ktorá získala až 57 % hlasov a s veľkým náskorom porazila Maroša Šefčoviča, ktorý sa umiestnil na druhom mieste a získal 18,66 % hlasov. Na tretom mieste sa umiestnil Štefan Harabin s 14,35% hlasmi.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Ešte nie je nič rozhodnuté

Zuzana Čaputová síce získala obrovské množstvo hlasov, bohužiaľ to nestačilo na to, aby sa o dva týždne nekonalo druhé kolo prezidentských volieb. V nich sa tak Zuzana Čaputová pobije o kreslo prezidenta s Marošom Šefčovičom.

Druhé kolo prezidentských volieb sa uskutoční už o dva týždne. Slováci si tak budú môcť vybrať medzi mužom a ženou. Paradoxom, ak by vyhrala žena, bolo by to prvýkrát v histórii Slovenska, kedy by náš národ zastupovala žena. Netreba však predbiehať, pretože obaja kandidáti idú na novo a v behom následujúcich dní uvidíme ďalšie zaujímavé kampane a snahu osloviť čo najviac svojich voličov.

Úvodný obrázok: osobnosti.sk

 

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.