Slovenskí europoslanci zarobia až milión eur!

Prezidentské voľby máme úspešne za sebou a na rade sú voľby zástupcov ľudí do Európskeho parlamentu. Určite bude zaujímavé sledovať, koho si slováci zvolia za svojich zástupcov v EÚ. Voľby poslancov do Európskeho parlamentu sa konajú už 25. mája.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

V redakcii sme sa pozreli na samotný plat našich zástupcov. Ten je oproti tomu, aká je bežná mzda u obyčajných ľudí, naozaj vysoký. Mesačný plat každého poslanca je skoro 17 700 €. Áno, ak rátame správne, za 5 rokov si poslanec zarobí až jeden milión eur, teda sumu, ktorú si bežní smrteľníci častokrát ani nemajú šancu zarobiť za svoj život.

Platové podmienky

● základný plat 6 200 €/mesiac

● náhrady do výšky 4 299 €/mesiac

● denné diéty 304 €/deň (cca 6 200 €/mesiac)

● Spolu: 16 699 €/rok, 1 001 940 €/5 rokov

Voľby do Európskeho parlamentu sú už za dverami, preto je skvelé myslieť už teraz na výber vhodného kandidáta. Slovensko sa pri posledných voľbách preslávilo veľmi katastrofálnou účasťou len 13 %. Aj preto politici Slovákov vyzývajú, aby si našli svojich vhodných kandidátov a išli voliť.

Úvodný obrázok: SHUTTERSTOCK

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.