Slovenskí taxikári dostali pokutu za podvody. Jazdíte taxíkom? Dajte si pozor!

Prešovskí colníci vykonali počas Veľkonočných sviatkov niekoľko kontrol zameraných na prevádzkovateľov taxislužieb. Všetkých 5 prevádzkovateľov, ktorých colníci kontrolovali, dostalo vysokú pokutu skoro 2300 eur.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Hovorkyňa Colného úradu Prešov pre agentúru SITA informovala, že cieľom akcie bolo zistiť, či taxikári riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov a čí dochádza aj k vytlačenou dokladu a prípadnému vydávaniu peňazí.

Katarina Bebčáková konštatuje, že všetkých 5 prevádzkovateľov taxislužieb, u ktorých boli vykonané kontroli, porušilo zákon. Vždy išlo o nezaevidovanie tržby, čím štát prichádza o DPH. V niektorých prípadoch boli zistené opakované porušenie zákona, preto prevádzkovateľovi bola uložená pokuta až vo výške 800 eur.

V prípade, že jazdíte taxíkom, vždy si skontrolujte, či ste dostali za vašu jazdu aj doklad z registračnej pokladne. Ináč ste mohli naraziť na takzvaný čierny taxík a vašou povinnosťou by malo byť takého vodiča taxíka nahlásiť. Rovnako ako v obchode, aj v taxíku musíte obdržať daňový doklad, ktorý slúži ako potvrdenie o platbe.

Zdroj: hlavnespravy.sk, úvodný obrázok: Pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.