Slovensko zakázalo predaj jednorazových plastov

Je to tu! Slovensko zakázalo predaj jednorazových plastov. Od 1. januára 2021 si na Slovensku nekúpime plastové taniere, príbory, slamky, vatové tičinky a množstvo ďalších plastových produktov, na ktoré sa bude vzťahovať zákaz. O schválení nového zákona informuje spravodajská televízia TA3.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

“Som presvedčený, že v boji proti odpadom sa Slovensko už musí vymaniť z pozície večného dobiehania európskych krajín. Dvojnásobne to platí o plastoch,” povedal pre televíziu TA3 minister Sólymos. Ďalej dodáva, že sa ročne na slovenský trh dostane približne 14 tisíc ton neobalových plastových výrobkov. Najväčšiu časť pritom tvoria práve slamky či plastové príbory.

Slovensko sa podľa odborníkov pripája k zvyšku sveta a budeme spoločne bojovať proti znečisteniu prírody. Na Slovensku bude platiť zákaz predaja až na desať konkrétnych plastových výrobkov. Tie sa podľa slov Ministerstva životného prostredia, objavujú ako odpad najčastejšie a je na čase takýto odpad minimalizovať, ak nie zlikvidovať.

Zdroj: ta3.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.