Smartfón so sklápacím OLED displejom príde už o pár mesiacov. Tešíš sa?

Už je to nejaký ten piatok, čo máme možnosť počúvať o tom, ako predaje smartfónov a zisky spoločnosti Huawei narastajú. Čínsky výrobca robí maximum preto, aby sa stal jednotkou na trhu, a zdá sa, že ak skutočne predstaví smartfón so sklápacím displejom ako prvý výrobca na svete, k pomyselnému trónu kráľa smartfónov môže mať veľmi blízko.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Zahraniční analytici priniesli zaujímavé informácie ohľadom samotného termínu predstavenia futuristického smartfónu. Huawei by totiž mal predstaviť svoj špičkový smartfón s flexibilným displejom už v roku 2019. Údajne sa môžeme tešiť na veľmi kvalitný OLED displej, ktorý bude vyrábať čínska spoločnosť BOE Technology Group. Žiaľ, nová technológia bude veľmi náročná na samotnú výrobu a Huawei by mal byť schopný budúci rok vyrobiť len 20 až 30 tisíc smartfónov budúcnosti. Pripravovaná novinka tak bude nedostupným tovarom a pravdepodobne nebude tento smartfón ani vôbec lacný.

Huawei vytiahne eso z rukáva už budúci rok

Budúci rok môže byť skutočne revolučný. Dnes už vieme o viacero výrobcoch, ktorí pracujú na skladacích alebo flexibilných smartfónoch. Samotný vývoj je však zložitý, no je už zrejmé, že už v tejto chvíli viacerí výrobcovia majú funkčné prototypy smartfónov, ktoré sa ešte snažia doladiť. Flexibilné smartfóny môžu zmeniť celý segment mobilných telefónov, no pravdepodobne tomu nedôjde hneď, ale až o niekoľko rokov. Kým sa technológia, teda náročný vývoj nových technológií výrobcom chytrých smartfónov nezaplatí, na trhu môžu byť tieto zariadenia len ako prémiový model.

Zdroj: pocketnow.com, úvodný obrázok: pocketnow.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.