Špionážna aféra okolo Huawei pokračuje. Vláda obviňuje číňanov zo zneužitia mobilného operátora!

Americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo čínsku spoločnosť Huawei zo série zločinov. V jednom z obvinení, ktoré proti spoločnosti Huawei padlo, bolo obvinenie aj na finančného riaditeľa Meng Wanzhou. Podľa amerických úradov, finančný riaditeľ utajil niektoré fakty o vzťahoch s Iránom, čo prispelo k spolupráci s bankami a úradmi naprieč americkým sankciám.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Americká vláda taktiež obvinila Huawei z krádeže citlivých informácii mobilného operátora T-Mobile. Huawei údajne T-Mobilu ukradol robota používaného na testovanie smartfónov a ďalšie rôzne citlivé informácie. Kým čínsky technologický gigant má na domácom čínskom trhu dobrú povesť, v Spojených štátoch čelí kritike už dlhodobo. Nie je to dokonca tak dávno, čo bola spoločnosť Huawei obvinená zo špionáže, túto skutočnosť však vedenie poprelo.

Huawei vyšetruje FBI

Napätie medzie Spojenými štátmi a Huaweiom sa bude ešte stupňovať. Faktom je, že čínsku spoločnosť vyšetruje FBI. Určite bude zaujímavé sledovať, kam sa nakoniec spor dostane a aké to bude mať následky. Federálny úrad pred pár hodinami odhalil voči čínskej spoločnosti, ktorá má ambíciu byť najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete už tento rok, minimálne dve desiatky obvinení.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: zdroj: youtube – gsmarena

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.